Nauka szybkiego czytania

Przeciętny dorosły człowiek czyta w ciągu minuty 200-240 słów. Takie samo jest tempo ucznia szkoły podstawowej, który opanował sztukę czytania. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób nie wie, że technikę czytania można i trzeba doskonalić.

Szybkie czytanie jest jedną z metod czytania, która dzięki zastosowaniu prostych lub nieco bardziej skomplikowanych technik oraz zestawów ćwiczeń, umożliwia zwiększenie tempa czytania. Szybkość czytania można określić jako stosunek liczby przeczytanych słów do czasu, w jakim je przeczytaliśmy.

Współczesny człowiek musi dużo czytać. Szybki postęp naukowy i techniczny sprawia, że wzrasta też tempo przyrostu nowych informacji, a stare szybko są dezaktualizowane. Kto chce się orientować w dowolnej dziedzinie wiedzy, musi czytać wiele więcej niż pół wieku temu, a i tak nie zgłębi wszystkiego, co na dany temat zostało powiedziane i napisane.

Informacja jest skarbem naszych czasów. Aktualna i rzetelna wiedza jest kluczem do sukcesu w szkole, pracy i życiu rodzinnym. Jednak jak ją zdobyć, skoro tak często brakuje nam czasu?

Dzięki treningowi szybkiego czytania, na którym poznasz ćwiczenia i nauczysz się przestrzegania prostych zasad odnoście czytania, można zwiększyć tempo 3, 4 a nawet 5 krotnie! 

Podczas nauki szybkiego czytania bardzo istotna jest koncentracja uwagi oraz skuteczne zapamiętywanie i rozumienie. W trakcie naszego treningu możesz zdobyć wszystkie te umiejętności!

Szybkie i efektywne czytanie TO:

  • większe tempo czytania tekstu,
  • lepsze rozumienie,
  • umiejętność selekcjonowania informacji,
  • szybkie przysfajanie treści książek, lektur, czasopism, dokumentów,
  • oszczędność czasu,
  • poszerzanie słownictwa,
  • droga do sukcesu zawodowego i osobistego.


Szybkie i efektywne czytanie to umiejętność, którą może nabyć KAŻDY!

Trening Szybkiego Czytania odbywa się raz w tygodniu, trwa 55 minut.

Czas trwania: 9 miesięcy. Trening podstawowy obejmuje ćwiczenia poprawiające koncentrację uwagi, pojemność zapamiętywania, poszerzanie pola widzenia, czytanie ze wskaźnikiem, fotograficzne. Istnieje możliwość rozszerzenia poznanych metod i ćwiczeń w kolejnym roku nauki.

Zajęcia przeprowadzane są w małych grupach 3-4 osobowych , istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć indywidualnych.