Coaching zdrowego stylu życia

Coaching zdrowego stylu życia, który odwołuje się do filozofii wellnes, czyli harmonii ciała, umysłu i ducha. 


Styl życia oraz sposób w jaki się odżywiamy w dużej mierze wpływają na nasze samopoczucie, stan zdrowia, wygląd, poziom naszej energii oraz na naszą efektywność życiową. Często jesteśmy świadomi tego, co powinniśmy robić, aby prowadzić zdrowszy styl życia. 


Wiemy, że powinnyśmy więcej się ruszać, zdrowiej jeść, zadbać o zdrowy, regularny sen. Sama wiedza często jednak jest niewystarczająca i z powodu braku motywacji lub wytrwałości nie potrafimy wprowadzić wspierających, zdrowszych nawyków do swojego stylu życia. 


Na początku relacji coachingowej, po podjęciu przez klienta decyzji o zaangażowaniu się w proces coachingu, ustalane są cele współpracy na najbliższe miesiące. Na każdej sesji to zawsze klient decyduje z czym chce pracować, a coach dba o to, aby utrzymywać kurs w dążeniu do osiągnięcia celów założonych na początku procesu. Każda sesja jest indywidualna i przybliża klienta do osiągnięcia celu. Dla podtrzymania motywacji i zaangażowania podczas wprowadzania zmian, zalecane są regularne spotkania przez okres co najmniej 3 miesięcy. Zwykle sesje kończą się ustaleniem działań, które klient planuje wykonać do następnego spotkania. 


Jest również możliwość umówienia sie na pojedynczą, dłuższą sesję, której czas jest indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta. Tego typu sesje sprawdzają się, kiedy potrzebujemy podjąć ważną decyzję, chcemy upewnić się, co do kierunku, w którym mamy iść, potrzebujemy szybkiego zmotywowania się do działania itp.


Sesje coachingowe mogą odbywać się podczas osobistych spotkań, jak również przy wykorzystaniu telefonu lub Skype'a. Jest to równie skuteczna metoda pracy coachingowej, pozwalająca dodatkowo na większą elastyczność zarówno ze względu na czas jak i miejsce zamieszkania. 


Coaching zdrowego stylu życia jest odpowiedni dla osób, które:

  • chcą zacząć zdrowiej się odżywiać,
  • chcą być aktywne fizycznie,
  • chcą bardziej świadomie zarządzać swoimi emocjami,
  • chcą lepiej radzić sobie w sytuacjach stresowych,
  • stawiają sobie cele związane z poprawą sprawności fizycznej,
  • chcą wprowadzać zdrowe zachowania wspierające zdrowy styl życia,
  • chcą być witalne, efektywne i mieć więcej energii życiowej.